The Pepin Press

30 let sbírání uměleckých děl

Pepin Press jsou vydavatelé vysoce kvalitních uměleckých a designových titulů, jako jsou sady se psacími potřebami, sady pro scrapbooking, samolepky, ilustrované knihy, profesionální vybarvovací knihy, tašky a peněženky. Všechny produkty jsou vymyšleny a navrženy v sídle společnosti v Nizozemí.

Pepin_Press_Bauhaus_cover_02_s

Historie značky

Společnost vznikla z grafické a knižní dílny Pepina van Roojena v Kuala Lumpuru, Malajsii, která začala v roce 1988 a kde ze začátku působil jen on sám. V roce 1990 byla vydána první kniha pod značkou The Pepin Press a od té doby vydali téměř tisíc dalších titulů. Po téměř deseti letech v Asii se Pepin vrátil do svého rodného města Amsterdamu, ale spojení s Dálným východem zůstalo zachováno a výrobní a logistické zařízení jsou jak v Evropě, tak v Asii.

Obrazový archiv

Během posledních 30 let budovali obrovský archiv knih, tisků, originálů dekorativního umění, textilu a módních výrobků. Kromě toho společnost vlastní archiv desetitisíců digitalizovaných a často restaurovaných vzorů, ornamentů a ilustrací. Většina produktů je vyvíjena s využitím obsahu vybraného z těchto archivů.

Rodinná firma

Po kariéře mezinárodního obchodního manažera ve velkých německých vydavatelských společnostech se manželka Pepina, Anette van Roojen, připojila k společnosti jako obchodní ředitelka v roce 2000. V současné době Anette a Pepin vedou společnost s malým a oddaným týmem, který je podporován skupinou asi třiceti externích spolupracovníků.

Pepin_Press_Vincent_van_Gogh_cover_01_s

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz