KWZ inkoust Iron Gall 60 ml, Turquoise

Kód: 1107
354 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Možnosti doručení

Značka KWZ pochází ze sousedního Polska, kde ji v roce 2012 založil nadšenec do inkoustů Konrad Zurawski se svou ženou Agnieszkou. Tehdy jim v jejich rozsáhlé sbírce inkoustů chybělo pár přesných odstínů, které nebyly k sehnání, a tak se rozhodli si je vyrobit sami.

Hra s barvami a experimentování s vlastnostmi inkoustů je začalo natolik bavit, až vznikla celá kolekce. Všechny jejich inkousty jsou ruční výroby a prodávají se v důvtipných 60ml lahvičkách nadepsaných a zdobených přímo manžely Zurawskimi.

Mají krásné syté barvy, které překvapí svou originalitou a nápaditostí (např. medová, zlatá, grapefruitová atd.). Některé dokonce disponují odolností proti UV záření či vodě.

Barva Turquoise

Inkoust je označen značkou IG (iron gall) a je archivační.

Detailní informace

Detailní popis produktu

36587820_2034679446785046_5846607700074430464_n

Inkousty Iron-Gall jsou tradiční inkousty, které se hojně používaly až do poloviny 20. století. Jejich obliba pramenila především z toho, že měly velmi intenzivní tmavou barvu. Inkousty Iron-Gall snadno pronikaly hluboko do struktury papíru, díky čemuž byl text jimi psaný pozoruhodně stabilní a voděodolný.

KWZ inkousty Iron-Gall jsou tzv. moderní inkousty Iron-Gall, které se v některých vlastnostech liší od inkoustů Iron-Gall připravovaných na počátku dvacátého století. Všechny inkousty řady  Iron-Gall jsou skutečné roztoky - neobsahují žádné nerozpuštěné pevné látky, ani neobsahují silné nerostné kyseliny pro stabilizaci inkoustu (jako je například kyselina močová nebo kyselina sírová).

Inkousty Iron-Gall vyžadují od uživatele plnicího pera větší péči ve srovnání se standardními inkousty. Na tomto odkazu najdete soubor rad o používání inkoustů Iron-Gall v plnicích perech, které by mohly být užitečné zejména při používání inkoustů tohoto typu v plnicích perech s ocelovými hroty.

Vzhledem k tomu, že inkousty Iron Gall časem tmavnou, byly všechny stěry naskenovány nebo vyfotografovány nejméně týden po provedení stěru na papír.

Specifikace:

  • Objem: 60 ml
  • Typ inkoustu: Archivační, voděodolný
  • Vhodný pro plnící pera
  • Ruční výroba
  • Země původu: Polsko

Doplňkové parametry

Kategorie: INKOUSTY
Hmotnost: 0.1 kg
Barva: světle modrá
Objem inkoustu: 60 ml
Použití inkoustu: Plnící pera
? Typ inkoustu: V lahvičce
Vlastnost inkoustu: Archivační, Voděodolný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

KWZ Ink je malá polská firma, která si od roku 2012 získala srdce milovníků psaní po celém světě.

Zakladatel, Konrad Żurawski, chemický inženýr s vášní pro inkousty, se pustil do výroby vlastních barev, aby uspokojil svůj perfekcionismus a touhu po něčem jedinečném.

Chcete se o značce dozvědět více? Pokračujte sem.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz