Kamenný papír

Kámen předčí papír.

Papír Karst Stone Paper™ je vyroben z udržitelně recyklovaného kamene, bez bělidel a kyselin, a je tak od základu přetvořen, aby byl lepší než papír z dřeva: odolnější, udržitelnější a nekonečně hladší na psaní, čmárání, malování nebo kreslení. Pokud existuje lepší způsob výroby papíru, v Karstu ho nenašli. 

Proces výroby

Z prachu vyrábějí papír. Jedná se o kombinaci uhličitanu vápenatého s pryskyřicí. K nim se přidáme teplo a tlak. A vytvoří se něco nového. Sametový psací povrch. Neskutečně hladký. Nepropustný pro tekutiny. Nekonečně pevný. Vše z prachu.

Materiál

Uhličitan vápenatý je přírodní a hojně se vyskytuje. Proto se využívá. Můžete ho získat ze zemské kůry nebo ze dna oceánu. Ale Karst to nedělá. Je 21. století: recyklují.

Zbytky a odřezky

Nadbytek definuje moderní svět. Nedefinuje Krast. Každá továrna vytváří odpad. Koncové kusy a poškozené šarže hnijí na podlaze továrny. Ve společnosti Karst jsou schopni recyklovat zbytky přímo ve výrobě. Jsou moderní ve všem, co dělají. Ze včerejších zbytků se stává dnešní papír.

Na konci života

Při navrhování výrobků a systémů uplatňuje Karst biometrický přístup s certifikací Cradle to Cradle®: zohledňuje celý životní cyklus výrobku a jeho trvalý dopad na ekosystém, ve kterém žijeme. Recyklovatelné, fotodegradabilní a kompostovatelné na komerčních skládkách.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz